Odchudzanie

odchudzanie

Przepowiednie Nostradamusa dokładnie wytyczały ważne wydarzenia historyczne. Leonardo da Vinci wiedział, że kiedyś człowiek będzie mógł latać. Juliusz Verne przewidział, że będziemy podróżować pod wodą, ale żaden z geniuszy nie założyłby się nawet o złamany grosz o to, że po roku 2000 największym problemem wielkiej części ludzkości będzie fakt, że ma do dyspozycji zbyt dużo żywności i nie potrafi zachować umiaru. Nadmiar pożywienia stał się obecnie powodem fatalnego nastroju, braku sukcesów i wielu chorób.
Tylko w Europie i w Stanach Zjednoczonych mieszka 163 miliony osób z nadwagą i dodatkowe 70 milionów – otyłych.Jest to tym bardziej dziwne, że jeszcze nigdy dotąd nie było tak silnej mody na zdrowy tryb życia, zadbany wygląd i idealną budowę ciała, jak obecnie.     odchudzanie.jpg

I to właśnie ta przeciwność zachęciła wielu badaczy do tego, by w centrum swoich zainteresowań postawić problematykę anomalii w żywieniu.

Również CaliVita® International zajęła się tym kierunkiem badań i dzisiaj, jako efekt rozwoju swojej oferty, udostępnia całą gamę produktów wspomagających odchudzanie, utrzymując swoje tradycyjne przywiązanie do naturalnych składników aktywnych.

Czy tak wygląda Twój dzień?
Poranna toaleta, kubek kawy i… wybiegasz z domu. Następny posiłek jesz o różnych porach, w zależności od chwili wytchnienia w pracy. Bywa, że podjadasz to, co jest akurat pod ręką – batonik, pączek, bułka… Zmęczona wracasz do domu, by dopiero teraz zacząć ucztowanie. Nie tędy droga!

Podstawowa zasada zdrowego odżywiania brzmi: posiłki należy spożywać w regularnych odstępach, nie dłuższych niż 4 godziny, przy czym ostatni nie później niż 2 godziny przed snem. Pełnowartościowe śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Pobudza metabolizm i przestawia organizm na wyższe obroty – w efekcie spalamy więcej kalorii. Rezygnacja ze śniadania nie jest jednoznaczna z utratą zbędnych kilogramów. Wręcz przeciwnie – nadrobisz to później z nawiązką, ponieważ trudno będzie Ci powstrzymać napady głodu. Jednocześnie w ciągu dnia Twój metabolizm zwalnia. Oznacza to, że organizm będzie potrzebował coraz mniejszych ilości energii. Tak więc spożywanie po godzinie 18.00 obfitych, wysokokalorycznych posiłków będzie powodować nadmierne odkładanie tkanki tłuszczowej.

Nadwaga to olbrzymi problem współczesnej cywilizacji. Stanowi ona zagrożenie dla zdrowia i życia, co dobrze oddaje dowcipna przestroga „im dłuższy pasek tym krótsze życie”. Zdrowy rozsądek podpowiada nam, że z tą przypadłością należy walczyć. Ale zanim rozpocznie się kurację odchudzającą warto sobie uświadomić, że najgorsze jest odchudzane w panice, za wszelką cenę, stawiające wszystko na jedną kartę, a potem rezygnacja.
Według wielu doniesień każda otyła osoba ma za sobą jedną lub wiele kuracji odchudzających. Uzyskanie pozytywnych i trwałych efektów jest bardzo trudne. Po przejściowym sukcesie większość z poddających się tym kuracjom wraca do dawnej wagi.

Co zatem należy zrobić, aby znaleźć wyjście z tego zaklętego kręgu? Otóż należy być konsekwentnym i przestrzegać kilku zasad:

próbę zgubienia zbędnych kilogramów należy podejmować wtedy, gdy jesteśmy zdecydowani wprowadzić zmiany w dotychczasowym stylu życia.
z każdą cudowną dietą odchudzającą nalezy się dokładnie zapoznać. Jeśli obiecuje ona łatwe i szybkie osiągnięcie celu, nie wymaga żadnej aktywności fizycznej i zmiany złych nawyków, na pewno zakończy się niepowodzeniem.
najlepszą gwarancją osiągnięcia i utrzymania upragnionej wagi ciała jest stopniowe odchudzanie. Dlatego należy uzbroić się w cierpliwość i tak zaplanować swoją dietę, aby tracić nie więcej niż 1 kilogram tygodniowo. Podstawą planowania takiej diety jest proste wyliczenie: aby stracić 1 kg tłuszczu, trzeba doprowadzić do deficytu energetycznego wynoszącego ok 6000 – 7000 kcal. Jeżeli chcemy schudnąć 1 kg tygodniowo to nasza codzienna dieta musi zawierać o 1000 kcal mniej niż wynosi nasze dzienne zapotrzebowanie na energię. W praktyce nie należy rozpoczynać od diety poniżej 1000 kcal. Większość osób nie jest w stanie wytrwać wystarczająco długo stosując taką kurację, a ponadto wszystkie bardzo niskokaloryczne diety mogą być stosowane jedynie po konsultacji z lekarzem.
tajemnica skutecznego odchudzania nie kryje się w odmawianiu sobie jedzenia, ale we właściwym doborze pokarmów. Odżywiając się zgodnie z własną grupą krwi, poprawiasz intensywność przemiany materii i zwiększasz masę tkanek aktywnych, co z kolei pozwala organizmowi spalić nadmiar tłuszczu bez strat w mięśniach.

Najlepiej komponować posiłki według diety rozdzielnej i wg grupy krwi pamiętając jednak o pewnych regułach:

posiłki jemy regularnie, o tej samej porze,

w czasie posiłku nie należy się śpieszyć, jedząc wolno, żując starannie każdy kęs,

gdy tylko poczujemy sytość, przerywamy jedzenie bez względu na to ile nam jeszcze zostało na talerzu,

unikamy podjadania między posiłkami,

nie trzymamy słodyczy i innych kalorycznych rzeczy w domu,

pijemy duzo niegazowanej wody mineralnej.

Przy odchudzaniu bardzo ważna jest kondycja psychiczna. Jak wynika z badań statystycznych 90% ludzi ulega atakom głodu, ponieważ:

mają problemy rodzinne lub kłopoty w pracy,

są zmęczeni,

nudzą się.

Zrozumienie dlaczego się objadamy, pozwoli nam skontrolować swoje emocje i opracować indywidualny plan postępowania
Aby sprostać tym wszystkim wymaganiom warto, zwłaszcza na początku tej długiej drogi, skorzystać z pomocy jaką oferują nam suplementy firmy CaliVita:

Slim Formula – preparat zawierający optymalnie dobrane proporcje oraz ilości ogólnie znanych składników o właściwościach odtruwających i oczyszczających, stymulujących proces trawienia i aktywność jelit. W efekcie przyspieszają one metabolizm, przyczyniają się do spadku masy ciała oraz wspierają podstawowe procesy regulacyjne organizmu.

slim-formula1.jpg
Opakowanie:     90 tabletek

Cena detaliczna     117 zł ZAMÓW
Cena klubowa     88 zł ZAMÓW

Zamówienia również można składać telefonicznie : 888 200 346

Możesz kupić ten produkt 30% taniej – w cenie klubowej – wystarczy wstąpić do Klubu Calivita

Dodatkowa suplementacja:
citrimax1.jpg     Citrimax and Chromium – tabletki zawierające hydroksycytraty (HC) oraz chrom, które przeciwdziałają powstawaniu i odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Ich właściwości zmniejszające apetyt mogą pomóc osobom chcącym stracić na wadze.
trimexwms1.jpg     TrimeX WMS – płynny roztwór przyśpiesza metabolizm i dostarcza witalnej energii.Brak równowagi metabolicznej w efekcie stosowania nieodpowiedniej diety przyczynia się do szybkiego przybierania na wadze po jej zakończeniu – jest to tak zwany efekt jo-jo. TrimeX poza pełnym wsparciem metabolicznym dodatkowo zmniejsza apetyt, przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej i dodatkowo wspomaga proces oczyszczania organizmu.
liquid_chlorophyl1.jpg     Liquid CHlorophyll – oczyszczając organizm z toksyn, nasila efekty kuracji odchudzających
zenthonic1.jpg     ZenThonic – źródło wielu cennych substancji odżywczych, z trudem dostarczanych organizmowi zimową porą. Ponadto w bezpieczny sposób pomaga „poskromić” nadmierny apetyt.
nopalin11.jpg     Nopalin – preparat zawierający wysuszoną łodygę kaktusa Nopal, bogatą w witaminy, składniki mineralne oraz cenny błonnik. Pomaga utrzymać właściwą masę ciała, kontroluje ilość wydzielanego soku żołądkowego oraz obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi.

Efekt będzie lepszy, gdy połączysz stosowanie preparatów z dietą zgodną z grupą krwi i aktywnością fizyczną.

PAMIĘTAJ, ŻE…
* Idealna masa ciała to taka, która gwarantuje zdrowie
* Nie ma jednej diety idealnej dla wszystkich
* Wszystko, co zjesz w nocy, „tuczy” podwójnie
* Jeśli opuścisz jeden posiłek, podczas kolejnego zjesz dwa razy więcej
* Jedz mniej, za to często – to ułatwia trawienie
* Spalanie tkanki tłuszczowej zaczyna się dopiero po 30 minutach treningu